Czytanie kanałów RSS za pomocą agregatora RSS

RSS lub Really Simple Syndication lub Rich Site Summary to najnowsze narzędzie do zarządzania informacjami, które stopniowo zdobywa popularność wśród użytkowników sieci i właścicieli witryn. Dzięki technologii RSS można uzyskać najnowsze wpisy z ulubionych witryn internetowych. Jednak kliknięcie przycisku RSS lub XML na stronie głównej nie wystarczy, aby zapewnić Ci usługę, której potrzebujesz. Kanał RSS lub kod wyświetlany na wyskakującym ekranie, jeśli nie na stronie głównej, składa się z symboli i słów, które mają sens tylko dla zaawansowanych użytkowników RSS, programistów i entuzjastów oprogramowania. Potrzebne jest inne narzędzie programowe zwane agregatorem lub czytnikiem RSS.

Agregator działa, skanując światową sieć pod 6 zer kątem najnowszyc postów na podstawie kodu RSS (zawierającego adres URL witryny) dostarczonego lub dodanego przez użytkownika. Gdy znajdzie nowy wpis, wiadomość lub aktualizację, opublikuje na Twojej stronie głównej kanał RSS zawierający tytuł wpisu, który służy również jako klikalny link do źródła witryny. Ten kanał RSS może, ale nie musi zawierać całego artykułu, podsumowania i zdjęć, w zależności od używanego agregatora RSS.

Agregatory występują w dwóch typach: program do pobrania lub typ na komputer oraz typ online lub oparty na sieci WWW. Agregator komputerów stacjonarnych zwykle pobiera określoną kwotę za swoje usługi; obejmowałoby to regularne aktualizacje w postaci uaktualnień lub poprawek do oryginalnej wersji. Ten typ czytnika RSS pozwala na większą personalizację kanałów RSS, a także formatu lub wyglądu strony w porównaniu z jego odpowiednikami on-line. Ale oczywiście cena może być wadą.

Agregatory on-line lub internetowe są bezpłatne. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować u nich konto, a następnie możesz zacząć korzystać z ich usług. W zależności od „marki” agregatora dostosowanie jest bardziej ograniczone. Niektóre nawet w ogóle nie pozwalają na dostosowywanie.

Reklamodawcy produktów i usług dostrzegają potencjał agregatorów RSS w marketingu internetowym. W rzeczywistości kilka z nich przesyła kody RSS do kilku popularnych agregatorów internetowych, aby dotrzeć do rozwijającego się rynku technofilów i Internetu. My Yahoo odegrało kluczową rolę w popularyzacji technologii RSS zarówno wśród użytkowników, jak i właścicieli witryn oraz reklamodawców.